Genel

Tüketicilerin Yüzde 60’I Yeni Ürünleri Deniyor

“Yılın Seçilmiş Ürünü” (YSÜ) programı kapsamında Nielsen’in yaptığı araştırmaya göre, Türk tüketicilerinin yüzde 60’ı “yeni” ürünleri denemeyi seviyor. Araştırmaya göre, kadın tüketiciler erkeklere kıyasla “yeni” etiketli bir ürün satın almaya daha eğilimli durumda.

Kazanan ürünlerin tüketicilerin oylarıyla belirlendiği ve Türkiye’de 2. kez gerçekleştirilen “Yılın Seçilmiş Ürünü” (YSÜ) programı kapsamında Nielsen’in yaptığı araştırmaya göre Türk tüketicileri, yeni ürünleri denemeyi seviyor. 12 ilde 4.109 tüketiciyle yüz yüze yapılan araştırma, Türk tüketicilerinin yüzde 60’ının “yeni” ürünleri denemeyi sevdiklerini ortaya koyuyor. Araştırmaya göre, Türk tüketicilerinin yüzde 61’i ise kendilerine tavsiye edilen ya da çevresi tarafından önerilen ürünleri denemeye açık olduklarını ifade ediyor.

Daha Fazla Göster

samet

2014 yılından bugün onlarca firmaya dijital pazarlama danışmanlığı ve hizmeti verdim. Satış stratejileri, dijital pazarlama ve sosyal medya konularında tüm birikimimi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı