DİJİTAL PAZARLAMA

Tüketici Çağı

 

Tam olarak Müşteri Devri’ni yaşıyoruz. Kanallar ve çoklu cihaz kullanımındaki büyük artışa ek olarak birden çok kullanıcı profili çıkarıp tanımlayabilen gerçek zamanlı analiz sayesinde “kesintisiz hizmet” gerçeğe dönüştü.
Böylelikle bu paha biçilemez veriler, pazarlama girişimleri için işlem yapılması mümkün, gerçek zamanlı birleştirilmiş profiller aracılığıyla potansiyel veya mevcut müşterilerle ilişkilendirilebilir. Ancak bu türde müşteri merkezli bir yaklaşımın, gerçek bir etkiye ve parasal değere sahip olması için anlamlı müşteri etkileşimi deneyimleri oluşturmak üzere devasa miktarlardaki veriyi akıllı bir şekilde analiz etmek, yönetmek ve kategorilere ayırmak zorundayız.

Öyleyse bu verileri nasıl anlamlı bir hale getirebiliriz? Reklamverenler müşterilerini nasıl daha iyi anlayabilir? Bir profil altyapısı bu konuda yardımcı olabilir.

Bu güçlü teknoloji, bir kullanıcının İnternet’te gezinme ve alışveriş yapma alışkanlıkları hakkında veriler toplar; gerçek profilden segmente, kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerden (PII)1 programlı satın alma altyapılarını destekleyen veri yönetimi platformlarına veri sağlayan kişisel olarak tanımlanabilir olmayan bilgilere kadar, hem pazarlama modeli oluşturmaya yönelik bir kayıt hem de gerçek zamanlı aktivasyon olarak kullanılabilir. Hem marka hem de müşteri, bu ekosistemden yararlanır. Doğru kitleyi hedefleyen daha alakalı mesajlar, marka gelirlerini artırırken müşteriler de ilgi alanlarına uyarlanmış içeriklerden yararlanır.

Bununla birlikte, medya ve reklam öğesi ajansları sahipli, kazanç sağlayan ve ücretli bir ortamda daha fazla değer oluşturmak için 2016’da daha sıkı bir iş birliği içinde olacaktır. Medya ve reklam öğesi ajanslarının, gerçek anlamda kişiselleştirilmiş deneyimleri müşteri karar yolculuğunun tamamına başarılı bir şekilde sunmak üzere birlikte çalışmaları gerekiyor. Bu deneyim; medya, reklam öğesi veya marka tarafında bulunan CRM veri uzmanları sayesinde geliştirilecek ve müşteri için ayrıntılı bir şekilde özelleştirilecektir.

Daha Fazla Göster

samet

2014 yılından bugün onlarca firmaya dijital pazarlama danışmanlığı ve hizmeti verdim. Satış stratejileri, dijital pazarlama ve sosyal medya konularında tüm birikimimi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı