Genel

Google Hangouts Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Google Hangouts Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Google Hangouts, Google hesabınızdan ücretsiz bir görüntülü sohbet hesabı oluşturmanıza olanak tanıyan bir görüntülü sohbet web sitesidir. Bu size yakınlarınızda yaşayan diğer kullanıcılarla tanışma şansı verecektir.

Herhangi bir dosya indirmek zorunda kalmadan dünyanın her yerinden videoları görüntüleyebilirsiniz! Google Hangouts’un yapımcısı isminden de anlaşılacağı gibi Google şirketidir. Google Hangouts uygulaması ilk olarak 15 Mayıs 2013 Yılı olarak kayıtlara geçmiştir. Kısa zamanda sohbet uygulamaları arasında popüler bir ürün halini aldı.

Uygulama, Hangout oturumunuzu başlatırken size iki seçenek sunar. Bunlardan biri, diğer Hangouts üyeleriyle ücretsiz olarak konuşabileceğiniz genel bir Hangout’tur. İkinci Hangout seçeneği, yalnızca sizin, arkadaşlarınızın ve Google Grubunuzun belirli üyelerinin görüntülü sohbet oturumunuza erişebileceği özel bir Hangout olacaktır. Arkadaşlarınızı Google Hangouts topluluğunuza katılmaya davet edebilir veya çevrimiçi olarak arayabilirsiniz.

Google Hangouts Üyeliği Nasıl Oluşturulur?

Hangouts’u kullanırken, benzersiz bir kullanıcı adı ve şifre belirlemeniz istenecektir, bu nedenle video oturumuna başlamadan önce bunları oluşturduğunuzdan emin olun. Daha sonra Google hesabınıza giriş yapmanız istenecektir. Oturum açtıktan sonra Hangouts’a erişebileceksiniz. Çevrimiçi Hangouts hizmetine kaydolmak için kullandığınız aynı kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak giriş yapmanız gerekecektir.

Google Hangouts Üyelik Ayarları Nereden Yapılır? 

Hangout oturumunuzu başlatmadan önce tüm ayarların doğru olduğundan emin olun. “Şimdi başla” düğmesine tıklayın ve bir video dosyası seçmeniz istenecektir. Bu, kısa bir video, film veya hatta bir klip gibi herhangi bir şey olabilir. İnternet bağlantınızın kaldırabileceği kaliteli bir dosya olduğundan emin olun. Videoyu tarayıcınıza yükleyemezseniz, üye olurken istenen bilgilere verdiğiniz cevaptaki iletişim bilgilerini kullanarak kişiye e-posta göndermelisiniz.

Google Hangouts Ayarları Nasıl Yapılır?

Videoyu yükledikten sonra artık Hangouts oturumunuzu başlatabilirsiniz. Sağlanan dil seçeneklerini kullanarak çevrimiçi arkadaşınızla konuşmaya başlayın. Uygulamayla ilişkili ses tonunu ve aksanı kullandığınız sürece, bu yeni çevrimiçi sohbet seçeneğini kullanarak arkadaşlarınızla bağlantı kurmakta herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Google Hangouts İçin İnternet Bağlantısı Gerekiyor Mu?

İnternete bağlı olduğunuz ve videonuzu güçlendirdiğiniz sürece, bu işlem bir dakikadan az sürer. Konuşmanız biter bitmez Hangout oturumunuz otomatik olarak sona erecektir. Bu süreci takip etmek de çok kolaydır. Oturumunuz bittiğinde, yayınlanan tüm yorumlarınızı gerçek zamanlı olarak görebileceksiniz. Bu, sosyal ağda çok etkileşimli bir deneyim sağlayabilir.

Daha Fazla Göster

samet

2014 yılından bugün onlarca firmaya dijital pazarlama danışmanlığı ve hizmeti verdim. Satış stratejileri, dijital pazarlama ve sosyal medya konularında tüm birikimimi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı