DİJİTAL PAZARLAMA

Dijital Pazarlama Nedir?

Pazarlama Nedir?

Kısaca tanımlamak gerekirse;

Pazarlama ürün ve hizmetlerinizi, potansiyel müşterilerinizle buluşturma ve satış gerçekleştirme adına yapılan faaliyetlerin tümüne verilen isimdir.

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama, sosyal medya, arama motorları, web siteleri, mobil uygulamalar ve e-posta elektronik cihazlarla yapılan pazarlama faaliyetleridir. Geleneksel pazarlama yöntemlerine göre daha avantajlı ve daha çok tercih edilir.

Dijital Pazarlama Neden Önemli?

Dijital pazarlamanın önemini anlamak için öncelikle geleneksel yöntemleri bir düşünün. En çok kullanılan yöntemlerden biri olan billboard ile kıyaslayalım.

Billboard

Billboardlar asıldığında potansiyel müşterilerinizin sizi görmesini temenni edersiniz. Kaç kişiye eriştiğinizi de asla bilemezsiniz.

Caddelerde etrafınızı bir gözlemlerseniz göreceksiniz ki artık insanlar yürürken bile kafasını telefonundan ayırmıyor. Gözleri ekranlarındayken sizin çalışmalarınızı nasıl görecekler peki?

İşte burada dijitalin gücü ön plana çıkıyor.

Kazandığınız kadar ödeyin.

Dijitalde verilen reklamlar net olarak ölçülebilir. Ne için ödeme yaptığınızı görebilirsiniz.

Müşterileriniz sizin ürün veya hizmetinizi ararken onlara ulaşabilir veya sosyal medyada zaman geçirirken kendinizi net bir şekilde anlatabilirsiniz.

TV mi Youtube Mu?

TV reklamları ile Youtube reklamlarını kıyaslarsak aynı şey burada da geçerli değil mi? TV izleyenleri gözlemlediğinizde göreceksiniz ki dizileri bittiğinde ya başka kanallara geçerler yada biten çayını doldurmaya mutfağa giderler. Youtube da bu durum tam tersi, istediği videoyu izleyebilmek için öncelikle sizin reklamını görmek zorundadır.

Daha Fazla Göster

samet

2014 yılından bugün onlarca firmaya dijital pazarlama danışmanlığı ve hizmeti verdim. Satış stratejileri, dijital pazarlama ve sosyal medya konularında tüm birikimimi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı